Akademia spekulacji

akademiaKsiążka „Akademia spekulacji” napisana w formie opowiadania, gdzie dwóch jej głównych bohaterów – student Bessalski i geodeta Hossalski odkrywają krok po kroku tajniki inwestowania na rynku kapitałowym. Uzupełnienie treści stanowią przypisy autora wyjaśniające w prosty sposób poszczególne zagadnienia.

„Pierwsza runda rynkowego pojedynku zakończyła się dla naszych bohaterów w skrajnie rożny sposób. Student Bessalski przez mniej więcej półtora miesiąca nerwowo zmagał się z rynkiem.

Zainwestował w ryzykowne akcje, licząc na spektakularne zyski, i mimo ze w pewnym momencie rzeczywiście mógł zakończyć inwestycje, inkasując przy tym znaczny zarobek, właśnie wtedy poczuł się zbyt pewnie i zawładnęła nim chciwość. Doprowadziło to w konsekwencji do dużych strat i zupełnego zniechęcenia do rynku akcji. Zupełnie inaczej zachował się drugi z bohaterów tej książki – pan Hossalski. Postawił na bardziej konserwatywna strategie, zakładająca minimalizacje ryzyka. Czas pokazał, że przyniosła ona znacznie lepsze efekty niż wybór ryzykownych akcji. Geodeta odnotował w trakcie swojej obecności na rynkach finansowych całkiem spore zyski.”

<< AKADEMIA SPEKULACJI W KSIĘGARNI >>