keyboard-338512_1280

Oszczędzanie w XXI wieku – przegląd przydatnych aplikacji

Coraz więcej spraw zaprząta nasze myśli i uwagę. Takie rozproszenie może sprzyjać nieprzemyślanym wydatkom. Jak oszczędzać w ciągłym biegu? Z pomocą przychodzą aplikacje mobilne i webowe. Oto kilka z nich.

Przypominacz faktur

Często zapominasz o przykrym obowiązku płacenia rachunków? Dzięki tej aplikacji przestanie to być problemem. W ustawieniach wprowadzasz, ile dni przed terminem płatności chcesz być powiadamiany, dane z rachunku – kwotę, odbiorcę, walutę i inne. Możliwe jest też kategoryzowanie poszczególnych rachunków, co ułatwia analizę wydatków.

MoneyZoom

Zdarza się, że nie wiesz, gdzie podziały się Twoje pieniądze? W prześwietleniu codziennych wydatków pomoże MoneyZoom. Aplikacja jest mobilna, więc robiąc zakupy od razu dokonasz kategoryzacji wydatku. Zainstalowanych jest kilka domyślnych kategorii, jednak możesz dodawać kolejne samodzielnie. Dużym plusem jest opcja generowania przejrzystych wykresów wydatków za dany okres. W ten sposób masz świadomość, która kategoria pochłania największe kwoty oraz gdzie szukać oszczędności. Narzędzie proste, intuicyjne i bardzo przydatne na co dzień.

Unipolisa

Aplikacja Unipolisa umożliwia zarządzanie swoim portfelem ubezpieczeniowym łatwo, szybko i bez wychodzenia z domu. Z jej pomocą kupisz polisę, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i pieniądze. Unipolisa współpracuje z wieloma firmami ubezpieczeniowymi, które oferują produkty z naprawdę dużymi rabatami. Biorąc pod uwagę ceny rynkowe, korzystanie z niej może przynieść nawet kilkaset złotych oszczędności. Warto ją zainstalować, zwłaszcza że jest darmowa. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka. Ważną funkcjonalnością jest możliwość lokalizowania najbliższych punktów udzielających pomocy w wypadku zdarzeń losowych. Podobnie jak Przypominacz Faktur aplikacja pozwoli na ustawienie alarmów informujących o płatnościach. Obecnie aplikacja jest w fazie testów, ale już pozwala na korzystanie bez ograniczeń.

Listonic

Jak nie wydać zbyt wiele na zakupach? Robić je będąc najedzonym, wypoczętym oraz… zabrać listę produktów. Jeśli jednak nie lubisz tworzyć ich tradycyjnie – na kartce – z pomocą przychodzi Listonic. Aplikacja umożliwia proste tworzenie list zakupowych ręcznie lub dodawanie ich bezpośrednio z gazetek promocyjnych. Zachęca także informacjami o dostępnych rabatach. Co wyróżnia ją na tle podobnych? Bardzo estetyczny layout, intuicyjna obsługa oraz… przepisy kulinarne. Jeśli spodoba Ci się pomysł na jakieś danie, Listonic automatycznie dodaje do listy zakupów potrzebne składniki. Przyspiesza zatem zakupy, pozwala zaoszczędzić i podsuwa pomysły na obiad. Trzeba ją koniecznie wypróbować!

Jakich aplikacji używasz, by zaoszczędzić? A może masz inne sposoby na kontrolowanie wydatków? Podziel się nimi w komentarzach!

unipolisa-billboard-750x100

About admin

3 thoughts on “Oszczędzanie w XXI wieku – przegląd przydatnych aplikacji

  1. Rafała dzięki za polecenie Listonic. Cieszymy się, że korzystasz z Listonic i że możemy pomóc Ci w zakupach i oszczędzaniu.
    Naszą appkę znajdziecie na listonic.pl lub w sklepach z aplikacjami :)

  2. Pierwsze trzy są mi dobrze znane, a nawet i używane, natomiast ostatni to kompletne uzupełnienie owej trójki :) Świetna sprawa dla mężczyzny – lepiej wygląda się latając z głową w telefonie niż w kartce a5 z wypisaną listą produktów 😀 Absolutnym atutem są gazetki promocyjne które niejednokrotnie osobom, które lubią oszczędzać, bądź są zmuszone mogą płynnie kontrolować ceny :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.