rynki_finansowe

Logika inwestorów w nowej odsłonie

Kiedy inwestorów aktywnych na danym rynku ogarnie mania, ciężko jest o logiczną interpretację zjawisk występujących na nim. Tak właśnie dzieje się ostatnio chociażby w przypadku Dolara amerykańskiego (Usd), którego zadziwiającą siłę da się wyjaśnić jedynie w ograniczonym stopniu. W mijającym tygodniu „rynek” przeszedł jednak sam siebie.

Występująca przed dwoma dniami w kongresie szefowa Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych (FED) powiedziała (wbrew oczekiwaniom rynku), że obecna kondycja największej gospodarki świata nie pozwala na to, aby w najbliższym czasie podnieść stopy procentowe. Notowania Eur/Usd ani drgnęły, choć w reakcji na tak jasny przekaz logicznym wydawało się skokowe umocnienie Euro. Następnego dnia przy okazji publikacji danych na temat kondycji rynku pracy w Stanach Zjednoczonych „rynek” ponownie pokazał na co go stać.

mania

Bardzo ważny odczyt mówiący o ilości nowo zarejestrowanych bezrobotnych okazał się być kilkanaście procent gorszy od prognoz. Komunikat jedynie wzmacniał wydźwięk słów Janet Yellen i powinien znacznie osłabić amerykańską walutę. Tymczasem inwestorzy w reakcji na te dane….. masowo rzucili się do kupna Dolara! Osobiście nie potrafię zrozumieć toku myślenia inwestorów. No, chyba że od teraz mając dwa instrumenty o różnych stopach zwrotu opłaca się wybrać ten oferujący gorsze warunki transakcyjne?

About admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.