krajowa

Przejęcie pakietu kontrolnego przez prezesa Imagisu

Fajnie jest czasami skonfrontować swoje własne opinie i przewidywania z faktycznym stanem rynku. Natknąłem się ostatnio na informację o przejęciu pakietu kontrolnego (około 70% akcji) przez prezesa spółki Imagis. Na temat dystrybutora map cyfrowych pisałem już w maju w kontekście ogromnej przeceny rynkowej, której doświadczył oraz podejrzeń o dokonywanie transakcji karuzelowych (link).

Według mojej opinii, skala paniki jaka ogarnęła mniejszościowych akcjonariuszy była bezpodstawna, o czym świadczyć miało chociażby zachowanie prezesa spółki, który w owym okresie dokonał kilku niewielkich transakcji kupna przecenionych walorów. Pan Niewęgłowski zdaje się bardzo wierzyć w prowadzony biznes, gdyż zdecydował się na zainwestowanie niemal 35 milionów złotych w nabycie udziałów w przedsiębiorstwie. Jasno pokazuje to, że podejrzenia o nieuczciwą działalność były (najprawdopodobniej) nieuzasadnione. Na stronie Pulsu Biznesu możemy przeczytać również, że wobec Imagisu nie będzie toczyło się żadne śledztwo.

15

W podsumowaniu poprzedniego wpisu dotyczącego spółki napisałem „natomiast ich oddalenie (przyp. żądań prokuratorskich) wywoła natychmiastowy skok kursu o dobre sto procent.” Od momentu publikacji tych słów kurs urósł o dobre 40%. Mimo to (przynajmniej pod względem wskaźnikowym) akcje producenta map cyfrowych nadal są ekstremalnie tanie – wskaźnik C/Z wynosi zaledwie 1/5, co oznacza rentowność inwestycji na poziomie 20%. Patrząc w kontekście wycen innych spółek obecnych na warszawskim parkiecie, zakup akcji Imagisu wydaje się być bardzo dobrą inwestycją.

About admin