moon-26619_640

Co powiesz na działkę budowlaną z pięknym widokiem na… Ziemię?

Inwestycja w grunt położony na Księżycu, Marsie, czy na krążącym wokół Jowisza Io może być ciekawą alternatywą dla „ziemskich” aktywów. Nie jest to bynajmniej żaden żart.  Ponad 30 lat temu pewien Amerykanin wykorzystując lukę prawną w traktacie o Przestrzeni Kosmicznej ogłosił, że bierze w posiadanie wszystkie planety układu słonecznego wraz z ich satelitami, a wobec braku reakcji ONZ, chwilę później założył firmę zajmującą się handlem pozaziemskimi parcelami. Mimo wielu obiekcji natury prawnej i tak na prawdę braku faktycznego prawa własności, „przedsiębiorca” znalazł już ponad 3 miliony nabywców, niemal ze wszystkich krajów świata!

księżyc

Klientów przyciąga bardzo atrakcyjna cena, wynosząca w okolicach 25 Dolarów amerykańskich za 1 akr (0,40 hektara). „Najlepsze” lokalizacje, takie jak Jezioro Marzeń czy Zatoka Tęczy cechują się nieco wyższymi cenami, jednak nadal jest to prawie tysiąc razy mniej, niż wynosi wartość podobnego skrawka gruntu na ziemi. Atutem jest również świetnaczywieszze lokalizacja z doskonałym widokiem chociażby na „Błękitny Glob” lub na wspaniałe pierścienie Saturna.

Warto też pamiętać, że naszą inwestycję możemy oglądać praktycznie bez wychodzenia z domu, podczas gdy nadzór nad nieruchomościami położonymi na ziemi wymaga już znacznie większego wysiłku i nakładów. Choć to wszystko brzmi absurdalnie, to istnieje pewne nikłe prawdopodobieństwo, że w przyszłości nikt nie podważy prawa własności do użytkowania tych gruntów, a za kilkaset lat dokonana inwestycja przyniesie ogromne zyski. Kupujecie?

About admin

3 thoughts on “Co powiesz na działkę budowlaną z pięknym widokiem na… Ziemię?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.